W dniach 8-9 października  2016 roku we Wrocławiu pod patronatem Akademii Wychowania Fizycznego odbyła się konferencja „Joga w Polsce. Przeszłość. Teraźniejszość. Przyszłość.” Podczas debaty poświeconej wykorzystywaniu technik relaksacyjnych w edukacji swoimi doświadczeniami z prowadzenia zajęć w naszej szkole podzieliła się Pani Ewa Kain Kochanowska.

” Praktyka jogi to nie tylko ćwiczenia fizyczne, to znacznie więcej. To uczenie się doświadczania siebie, swojego ciała, wsłuchiwania się w płynące z niego doznania, ale także pojawiające się myśli i emocje. W czasie ćwiczeń uczymy się utrzymywać świadomość oddychania i doznań w ciele oraz aktywności umysłu. Praktyka jogi pomaga osiągnąć nie tylko wzmocnienie i większą elastyczność ciała, ale jednocześnie mamy okazję nauczyć się świadomego rozluźniania i relaksu.

Dzięki utrzymywaniu uwagi na wrażeniach w ciele rozwijamy koncentrację i świadomość. Poprzez akceptację wszystkich wrażeń rozwijamy współczucie, akceptację dla siebie i innych.

Joga w szkole jest dla wszystkich, nawet dla tych, którzy mają poważne ograniczenia fizyczne, a może nawet nie mogą wykonywać wielu ćwiczeń z powodu choroby, czy po prostu nie lubią żadnej aktywności ruchowej.Praktyka jogi pomaga im poznawać siebie, akceptować, troszczyć się o siebie, uczy swobody wyrażania siebie, bycia kreatywnym. Uczniowie często potrzebują tylko relaksu, odpoczynku, bezpiecznego leżenia, nic  nierobienia, niegonienia i wyłączonego telefonu. Dla wielu jest to możliwe tylko w czasie zajęć jogi.”