Klasa filmowo-aktorska


Klasa filmowo-aktorska  w Liceum Ogólnokształcącym Collegium Gedanense została utworzona w 2014 roku. Adresowana jest dla osób, które chcą rozwijać swoje  pasje i zainteresowania związane ze sztuką filmową. Doświadczenie bycia i czerpania ze świata kultury stwarza wyjątkowe możliwości harmonijnego rozwoju, przy jednoczesnym nabyciu podstawowych umiejetności do wykonywania prac w szeroko pojętych multimediach.  W ramach programu, realizowanego we współpracy z Gdyńską Szkołą Filmową -przewidujemy warsztaty z :

  • projektowania i realizowania własnych produkcji filmowych
  • nauki tworzenia scenariuszy i recenzji
  • praktycznej umiejętności dotyczące cyfrowej obróbki obrazu i montażu filmu
  • podstawowych technik zdjęciowych przy użyciu kamery i aparatu fotograficznego
  • montażu i edycji dźwięku
  • pracy z głosem i dykcją
  • pracy aktorskiej

Uwaga ! Szkoła dysponuje własnym profesjonalnym sprzętem  w związku z czym realizacja projektów filmowym jest całkowicie niezależna od instytucji zewnętrznych.  Część zajęć  odbywa się w studio filmowym GSF-u (Gdyńskiej Szkoły Filmowej), gdzie młodzież, pod okiem zawodowych reżyserów i scenarzystów  poznaje warsztat produkcji filmowej. 

Warsztaty filmowe

Gdyńska Szkoła Filmowa to instytucja powołana przez dyrektora Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni Leszka Kopcia, znanego reżysera i dyrektora Państwowej Szkoły Filmowej w Łodzi – Roberta Glińskiego, Prezydenta Miasta Wojciecha Szczurka oraz realiztora Pomorskich Warsztatów Filmowych Wojciecha Radosa. Program szkoły wzorowany jest na podobnych projektach edukacji filmowej realizowanych w USA, Wielkiej Brytanii, Danii i Norwegii –www.gsf.pl/

Zajęcia w klasie filmowo-aktorskiej mają charakter fakultatywny i są elementem wyboru w zależności od potrzeb i pragnień. Można uczestniczyć jedynie w zajęciach aktorskich bez angażowania się w produkcje filmowe ale można łączyć te elementy ze sobą.   W 2022 roku film Krzysztofa Jakoniuka „Plaga. Uśmiech czyni wolnym” dostał specjalne wyróżnienie jury na XV Festiwalu Filmów Uczniowskich „Albatrosy”.

 Natomiast pierwsze lata funkcjonowania klasy filmowo-aktorskiej zaowocowały sukcesem w postaci wyróżnienia na X Przeglądzie Filmów Amatorskich „Albatrosy” za film „Filadelfia”.

Ponadto wystawione zostały 4 sztuki teatralne. W ciągu 5 lat zrealizowaliśmy 6 dużych produkcji filmowych. Obecnie przygotowywane są trzy kolejne filmy. Nasz liceum aktywnie uczestniczy w corocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Posiadając akredytacje medialną nasi uczniowie realizuje reportaże, wywiady z aktorami, reżyserami i producentami filmowymi.

Wpisowe do szkoły – 700 zł

Nr konta: 21 1140 2004 0000 3102 3140 0420 (mBank)

Czesne w roku szkolnym 2022/2023 – 700,- zł

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content