Klasa wokalna


Klasa wokalna istnieje od 2017 roku. Zajęcia prowadzone są w grupach 3 osobowych przez  doświadczonego trenera wokalnego Pana Leszek Kruka, który uczy śpiewu rozrywkowego ( pop ) oraz klasycznego ( musical, opera, piosenka aktorska) Zajęcia, które trwają 2 godziny tygodniowo przeznaczone są dla wszystkich pragnących prawidłowo pracować z głosem zarówno w mowie jak i śpiewie, oraz dla tych, którzy chcą w przyszłości:
• wziąć  udział w castingach
• przystąpić do egzaminów wstępnych do szkół muzycznych, aktorskich, teatrów i akademii muzycznych
• wystartować w festiwalach, konkursach recytatorskich

Czesne w  roku szkolnym 2022/23 wynosi 900- zł miesięcznie.

Leszek Kruk  – wokalista, kompozytor, aktor, trener wokalny. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim. Uczestniczył w kursach mistrzowskich, prowadzonych przez tak wybitnych pedagogów wokalnych, jak: Fedora Barbieri, Rolando Panerai, Renata Scotto, Katia Ricciarelli, Salvatore Fisichella. Jest odtwórcą głównej roli w musicalu „The Witness”. Ma na koncie liczne koncerty kameralne w Polsce i za granicą. Występował z orkiestrą Musica Viva, pod batutą Nicolasa Hrudnika w Bremen (w Niemczech), z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Olsztyńskiej pod batutą Janusza Przybylskiego w III Koncercie Europejskim „Opera na Estradzie”. Zadebiutował na deskach Opery Bałtyckiej rolą Alcindora w Cyganerii. Jest odtwórcą głównej roli w operetce „Księżniczka Czardasza”, w produkcji Gdańskiej Niezależnej Inicjatywy Artystycznej Off&Bach. Ma na swoim koncie płytę EP, oraz singiel ”Rozsypane Kadry ”, do którego nakręcił klip z zespołem Dobre wiadomości. Współpracuje z Polskim Radio Białystok, Radio Nadzieja, Radio Gdańsk, Polskie Radio Bedford, Radio Akadera, Telewizją TV Polsat, TVP 1, między innymi w Programie ”Świat się kręci” . W swojej karierze artystycznej był wokalistą wielu zespołów rozrywkowych, i brał udział w programach muzycznych dla TVP, Polsat i TVN. Obecnie koncertuje na scenach estradowych w Polsce. Współpracował z takimi muzykami jak: Maciek Miecznikowski, Tomasz Sowiński, Wojtek Staroniewicz, Cezary Paciorek, Magda Tull, Marcin Nowakowski. Obecnie przebywa w Trójmieście, na co dzień współpracuje z Operą Bałtycką, koncertuje, oraz pracuje nad autorskimi projektami muzycznymi.
Certyfikaty: Kursy mistrzowskie: Fedora Barbieri, Rolando Panerai, Renata Scotto, Katia Ricciarelli, Salvatore Fisichella.

Leszek Kruk

Przy okazji zajęć wokalnych młodzież ma możliwość poznania historii muzyki na przestrzeni ostatnich lat. Klasie wokalnej poświecona jest osobna strona na Facebooku

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content