Klasa filmowo-aktorska


Klasa filmowo-aktorska  w Liceum Ogólnokształcącym Collegium Gedanense została utworzona w 2014 roku. Adresowana jest dla osób, które chcą rozwijać swoje  pasje i zainteresowania związane ze sztuką filmową. Doświadczenie bycia i czerpania ze świata kultury stwarza wyjątkowe możliwości harmonijnego rozwoju, przy jednoczesnym nabyciu podstawowych umiejetności do wykonywania prac w szeroko pojętych multimediach.  W ramach programu, realizowanego we współpracy z Gdyńską Szkołą Filmową -przewidujemy warsztaty z :

  • projektowania i realizowania własnych produkcji filmowych
  • nauki tworzenia scenariuszy i recenzji
  • praktycznej umiejętności dotyczące cyfrowej obróbki obrazu i montażu filmu
  • podstawowych technik zdjęciowych przy użyciu kamery i aparatu fotograficznego
  • montażu i edycji dźwięku
  • pracy z głosem i dykcją
  • pracy aktorskiej

Uwaga ! Szkoła dysponuje własnym profesjonalnym sprzętem  w związku z czym realizacja projektów filmowym jest całkowicie niezależna od instytucji zewnętrznych.  Część zajęć  odbywa się w studio filmowym GSF-u (Gdyńskiej Szkoły Filmowej), gdzie młodzież, pod okiem zawodowych reżyserów i scenarzystów  poznaje warsztat produkcji filmowej. 

Warsztaty filmowe

Gdyńska Szkoła Filmowa to instytucja powołana przez dyrektora Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni Leszka Kopcia, znanego reżysera i dyrektora Państwowej Szkoły Filmowej w Łodzi – Roberta Glińskiego, Prezydenta Miasta Wojciecha Szczurka oraz realiztora Pomorskich Warsztatów Filmowych Wojciecha Radosa. Program szkoły wzorowany jest na podobnych projektach edukacji filmowej realizowanych w USA, Wielkiej Brytanii, Danii i Norwegii –www.gsf.pl/

Zajęcia w klasie filmowo-aktorskiej mają charakter fakultatywny i są elementem wyboru w zależności od potrzeb i pragnień. Można uczestniczyć jedynie w zajęciach aktorskich bez angażowania się w produkcje filmowe ale można łączyć te elementy ze sobą.  Opiekunem warsztatów aktorskich jest Pan Krzysztof Bartoszewicz polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny; autor sztuk i reżyser teatralny. Pierwsze lata funkcjonowania klasy filmowo-aktorskiej zaowocowały sukcesem w postaci wyróżnienia na X Przeglądzie Filmów Amatorskich „Albatrosy” za film „Filadelfia”.  Ponadto wystawione zostały 3 sztuki teatralne. Obecnie przygotowywane są trzy kolejne produkcje filmowe.

Dużym atutem są idealne warunki przygotowania się do matury uwzględniając fakt, że każdy będzie mógł dokonać wyboru przedmiotu na poziomie rozszerzonym od drugiej klasy.

Wpisowe do szkoły – 500 zł

Nr konta: 21 1140 2004 0000 3102 3140 0420 (mBank)

Czesne w roku szkolnym 2021/2022 – 530 zł

Zapraszamy do odwiedzenia naszej specjalnej strony poświęconej klasie filmowo-aktorskiej na facebooku

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content