Collegium Gedanense od samego początku pandemii przystąpiło do wdrażania jednej platformy edukacyjnej do nauczania on-line. Po analizach doszliśmy do przekonania, że zdecydowanie najlepszym wyborem będzie Google Suite for Education, zestaw aplikacji przygotowanych do nauczania on-line dla biznesu i edukacji. G-suite to zestaw narzędzi wspomagających zdalną pracę szkoły, zarządzanie treścią i łatwą wymianę informacji.

W zestawie znajdują się między innymi takie  narzędzia jak:

  • Wirtualny dysk (Dysk Google), w którym można łatwo przechowywać pliki czy dokumenty jak na zwykłym dysku twardym, którymi w bardzo łatwy sposób możemy się dzielić z innymi.
  • Narzędzia biurowe takie jak Arkusz kalkulacyjny (Arkusze Google) , zaawansowany edytor tekstu (Dokumenty Google) oraz narzędzie do tworzenia profesjonalnych prezentacji
  • Hangouts Meet & Chat – narzędzie do telekonferencji (do 250 osób) i oczywiście czat szkolny. Dzięki Hangouts Meet można prowadzić wideorozmowy i zapraszać na nie całą klasę.
  • Google Classroom – narzędzie dedykowane dla szkół do zarządzania klasami, materiałami dydaktycznymi oraz pracami domowymi. W Google Classroom można przydzielać zadania, zachęcać do współpracy oraz łatwo komunikować się z uczniami podczas prowadzenia zajęć z domu.
  • Jamboard – tablica z której można korzystać podczas zajęć i udostępniać swój ekran lub przydzielać uczniom zadania wspólnego tworzenia map pamięci, wykresów, notatek, prezentacji itp.

Podstawowe korzyści wynikające z pracy na platformie z której korzysta ponad 5 mln firm, szkół i uczelni na świecie to:

  • Prosta i intuicyjna obsługa wszystkich narzędzi
  • Niewiarygodna łatwość zarządzania i dzielenia się treściami, dokumentami wśród uczniów i nauczycieli i rodziców,
  • Ogromne możliwości wspomagania nauczania – w ramach platformy można prowadzić zajęcia rehabilitacyjne, konsultacje psychologiczne czy grupy terapeutyczne

A jak wychodzi to w praktyce ? Najlepszą ilustracją niech będzie wiersz ułożony przez jednego z uczniów, który po obejrzeniu tzw. nauczania zdalnego w wykonaniu telewizji publicznej i porównaniu z tym, co ma do czynienia w CG napisał wiersz dedykowany dla naszej nauczycielki matematyki

Pani Agnieszko, nasz Diamenciku
Słówek pociechy ślemy bez liku, 
Że w telewizji liczby parzyste..
Że ktoś pojęcie o tym miał mgliste…
Nam to nieważne! My mamy Ciebie!
Z Panią Agnieszką na matmie – jak w niebie…
Niebawem święta, później wybory.
Czas nam pokonać wszelkie opory.
Że na wyborach dać głos – rzecz święta – Pani @Agnieszka na PREZYDENTA!