Formularz rejestracyjny

Weronika Paszek komentuje

18 Paź Weronika Paszek komentuje

Weronika Paszek komentuje fazę finałowa ME 2015 w siatkówce kobiet,  czyli Szajbu Rassija i Pomarańczowe Szaleństwo.

Rosjanki obroniły tytuł mistrzyń Europy, w finale pokonując gospodarza turnieju – Holandię (jednego z dwóch, bo drugim była Belgia), która zbytnio się nie popisała ale zajęła 6. miejsce. Zaczynamy od ćwierćfinałów! Spotkanie Belgia – Serbia. Mecz był emocjonujący. Pierwszego seta wygrały Belgijki 25:18 . Tutaj zdecydowanie Serbki popełniły za dużo błędów w przyjęciu i ataku. Belgijki dobrze grały blokiem i zagrywką. Znane z OrlenLigi: Charlotte Lays (Była zawodniczka Atomu Trefl Sopot)
weronika paszek collegium gedanense

i Frauke Dirikx (była zawdoniczka Touronu MKS Dąbrowa Górnicza i Impelu Wrocław). Jednak pozostałe 3 sety wygrały Serbki na czele z Mileną Rasić i rozgrywającą Mają Ognjenović znaną z występów w Impelu Wrocław i Chemiku Police.

2
Ostateczny wynik 3:1 dla Serbi (19–25  29–27 25–11       25–18) Następnie Rosyjskie Matrioszki grały z Italią lubiącą makaron. Emocjonujący mecz zwłaszcza dla surowego trenera Włoszek Marco Bonitty, który szybko się wkurza. Tutaj fajne zdjęcie Włoszek:
3

To był mecz,  który doprowadza do zawału serca (pierwszy set dla Rosjanek 30:28 czyli zawał na miejscu) Następnego wygrały Włoszki, ale to Sborna awansowała wygrywając 3:1.

Czas przejść do meczu Polek które mierzyły się z gospodyniami – Holenderkami. Ale to, żeby przegrać trzy razy do 16? Koniec Świata!!! Pomarańczowe dały nam wygrać jednego seta. „Złotka” chyba nie wytrzymały wspaniałego dopingu w hali. Za dużo koloru pomarańczowego hehe. Nasze dziewczyny przegrały 1:3

4Bo samą Kasią Skowrońską nie wygrają

5
Przejdę teraz do ćwierćfinału nr 2. Inaczej: do Najpiękniejszego meczu ME czyli Niemcy – Turcja… Jakby to powiedzieć……..cudowny mecz, wspaniałe zwroty akcji i kolejny zawał. Przez mecz? Może i tak, ale i również przez młodego i ekhm, przystojnego(napisałam to??? Nie wierzę!) Ale co zrobicie? No NIC!!!) (amen) trenera Turczynek.

6

Ferhat Akbas ma zaledwie 28 lat. Reakcja? Natychmiastowa!
Weronika Paszek
(Jej!! chyba Tureckiego się zacznę uczyć przez niego przez seriale. Co ja pisze sama nie wierzę!) i ma już sukces na Igrzyskach Europejskich w Baku 2015 zdobywając z dziewczynami złoty medal. Ogółem Turcja miesza mi w głowie serialami: „Wspaniałe Stulecie” i „Tysiąc i jedna noc” (PS: Znam kilka słów po turecku :D) Dlatego miałam lekki zawrót głowy komu kibicować, chodź jednak lekko faworyzowałam Turcję. A Niemki jak to Niemki:
7Z pół Polką, Małgorzatą Kożuch:
8
I potrafią takie coś:

9

A to kochane Turczynki:Innymi słowy:

11

Innymi słowy: Kotuzja Naz Aydemir-Akyor (dla mnie osobiście najlepszej rozgrywającej)   zawały, zwroty akcji, równy mecz, dramat, oraz telenowela i euforia. Czyli 3:2 dla Turcji.

Półfinały: Nie było meczu łamiącego serce Polska – Tucja tylko Holandia – Turcja….uf, jedno co pozytywne. Niestety „Kochane” przegrały z Oranje 3:0. Dziewczyny nie pokazały swojej szybkiej siatkówki, ale co jak co dobrze że Naz Aydemir-Akyor wyzdrowiała(w meczu z Niemkami złapała kontuzję). I dzięki Bogu. Ciekawostka o Naz: Jest kuzynką Niemieckiego piłkarza tureckiego pochodzenia Ilkaya Gündogana grającego w reprezentacji Niemiec i Borussi Dortmund. Oto rodzinne zdjęcie:

12

2. półfinał: Rosja – Serbia Pierwszego seta wygrały Rosjanki, które świetnie grały zagrywką 25 – 23) drugi miał taki sam wynik (25 – 23) trzeci? Rosjanki trochę się gubiły w przyjęciu, wszystko za sprawą Mileny Rasić która fantastycznie zagrywała. Czwarty set i sytuacja 23:23! Moja mama powiedziała: No dziewczyny kończcie to! I skończyły 3:1. Mecz o 3. miejsce: (Niestety)Turcja 0:3 Serbia 🙁 I znowu to samo…przeżywanie, telenowela itp. To był podobny mecz do Turczynek z Holenderkami. Słabo dziewczyny zagrały, ale najlepszy moment był wtedy kiedy, jedna z Turczynek zaserwowała asa w 3. metr połowy boiska Serbek. Komentatorzy żartowali że Serbki zobaczyły wszystkie reklamy na piłce! Śmiałam się tak że o mały włos z tapczanu nie spadłam hehe. Był jeszcze jeden taki moment, jednak to przegrana akcja Turczynek ale za to trener Ferhat, gdy piłka się wysoko odbiła, zagrał jedną ręka i przebił piłkę przez siatkę, tylko szkoda że nie trafił w boisko. I jak tu go nie lubić?
13

To było urocze.

Mecz przyniósł takie nerwy dla mnie i dla mojej mamy że ledwo co wytrzymałyśmy. Pomimo przegranej nie odwołuję słów które napisałam wcześniej. Finał: Holandia – Rosja = Pomarańczowe i Matrioszki 🙂 Powiem krótko: wynik 3:0 dla Rosjanek i tu się pojawia pytanie: Czy Holenderki w ogóle grały w tym meczu? Grały, ale słabo. Jedyne co było pozytywne to że zdobyły medal i szalone reakcje trenera Oranje Giovanniego Guidetti’ego. Cieszyłam się z tej wygranej, ponieważ bardzo lubię tą reprezentację(mężczyzn też). A Holenderki płakały i jednocześnie się cieszyły
14
U Rosjanek dominowały 3 zawodniczki: Natalija Obmoczajewa:

15
Ciekawostka o Natalii: jest żoną libero reprezentacji Rosji Aleksieja Obmoczajewa. Druga zaowdniczką jest: Tatiana Koszelewa
16Trzecią zaś: Irina Zarjażko:

17

Czas na najlepszą szóstkę turnieju: MVP i najlepsza przyjmująca: Nie kto inny jak Tatiana Koszelewa:
18

Zabawne było to, że dostała ser o nazwie Prima Donna. Druga najlepsza przyjmująca to Anne Buijs z Holandii
19

Rozgrywająca to nikt inny jak Maja Ognjenović z Serbii.